Цей страшний/ нестрашний бекстіч ....

Коментарі (0)

Шов «назад голку», або, як його називають більшість вишивальниць, «бекстіч» традиційно вважається яблуком розбрату в вишивальному середовищі.
Одні майстрині його не люблять і не вважають за потрібне використовувати в розробках, інші вважають його необхідним як фінальний штрих, що додає дизайну чіткість і закінченість.


Але більшість єдині в одному: виконувати шов «бекстіч» нудно, одноманітно, дуже часто робота зависає і залишається незавершеною саме через велику кількість «бека» і небажання його виконувати в такому обсязі ....

Не варто боятися «бека», потрібно лише знати секретики роботи з ним, якими люб'язно дозволила поділитися з нами відома майстриня Олеся Риженко. Спасибі їй велике!
"Часто запитують про мої секрети вишивки бекстіча - як цей процес зробити не таким нудним і більш акуратним. Вирішила написати про це невеликий текст. Відразу скажу, що ніде професійно не навчалася, все викладене - лише мій досвід, який може не відповідати "книжковим" правилам. Отже, кілька власних правил:
1. Не бійтеся робити великі стібки, часто вони дуже добре виглядають в роботі. Ну якщо, звичайно, вам не потрібно обшити круглі деталі ... На тканини 32 Каунта можна робити стібки через 5 хрестиків. При натяжцы в багетній майстерні ніякого провисання нитки не буде помітно. Якщо вас це турбує - закріпіть великий стібок посередині маленьким, як при шитті викладною ниткою.
2. Якщо в роботі багато бекстіча довгими рівними стібками, спокійно замінюйте його на шов викладною ниткою. Особливо це стосується довжелезних стібків, які починаються в одному куточку стовпчика хрестиком і закінчуються в іншому кутку того ж стовпчика.
3. Якщо бекстіча в дизайні багато - вишивайте його по ходу роботи. Не залишайте все на закінчення вишивки. Відшили частина сюжету і відразу ж її "забекалі")))). І очам приємно, тому як видно результат, і в кінці роботи буде не так страшно.
4. Починайте робити бекстіч тим кольором, яким потрібно буде вишити найбільший обсяг. По-перше, це дає можливість зорієнтуватися при вишивці іншими кольорами, по-друге, ви не будете думати, куди подіти нитку, якою вишили кілька коротких стібків - цей колір ви використовуєте відразу в декількох місцях.
5. Бекстіч в дві нитки намагайтеся замінювати на нитку DMC Perle 12 того ж кольору. Якщо "бека" занадто багато на маленькій ділянці, то він може закрити вишивку хрестиком, що виглядає перевантаженим. До того ж дві нитки розшаровуються, що не додає роботі акуратності.
6. Якщо все ж робите бекстіч в дві нитки, їх варто злегка скрутити після закріплення перед початком вишивки. Тоді не буде явного розшаровування ниток при вишивці. Якщо ж це заважає вам шити - обробіть нитки спеціальним кондиціонером.
7. Не бійтеся і не лінуйтеся розпороти вишите, якщо результат вас не влаштовує. Бекстічем можна як виправити роботу, так і безнадійно зіпсувати. Тому, якщо не подобається як лягла нитка - поріть, пробуйте ще раз або зробіть ту саму ділянку викладной ниткою."
Дякуємо Олесі за її цінні поради!


Підписуйтесь на сторінки майстрині в соцмережах, там багато цікавої інформації.

https://www.facebook.com/olesya.ryzhenko

https://www.instagram.com/olesyaryzhenko

Категорії