Основи вишивки бісером для початківців

Коментарі (0)

     Бісером здавна прикрашали одяг і аксесуари. Не втрачає актуальності цей вид рукоділля і зараз. Якщо ви давно мрієте навчитися вишивати бісером, але не знаєте з чого почати, наші поради допоможуть освоїти цей захоплюючий вид рукоділля.

     Для початківців рекомендуємо придбати набір для вишивки бісером, в якому вже є основа з нанесеною схемою вишивки, бісер, голка, інструкція і навіть нитки для пришивання бісеру.

     У наборах для вишивки бісером TM Nova Sloboda використовуються два види основи: габардин і атлас. Обидва види основи продубльовані з виворітного боку флізеліном, за рахунок чого в процесі вишивки вона не стягується, стібки робити зручніше, бісер лягає рівно.

     Набори для вишивки бісером TM Nova Sloboda розроблені під два типи швів: «назад голку» і «напівхрест». Перший вид швів використовується, якщо потрібно не повністю зашити фрагмент, а вишити деякі фігурні лінії.

     Шов «напівхрест» використовується, якщо потрібна повна зашивка фрагменту. На фото нижче показано приклади наборів з великими фрагментами фото.

Вишивка швом «напівхрест»
НД2076-У «Африканка з глечиком»
МД1046 «Золота осінь»
Вишивка швом «назад голку»
ДК1080-У «Задзеркалля. Венеція»
ДК5594-У «Кольоровий коник»

     Для освоєння вишивки бісером вам знадобляться матеріали:

        - тканина - основа для вишивання;
        -  п’яльци або рамка;
        -  тонка бісерна голка;
        -  тонка капронова або мононитка для пришивання бісеру;
        -  бісер.

     Щоб зробити роботу більш комфортною і швидкою, бісер потрібно розкласти по кольорам. Для цього використовують спеціальні органайзери з безліччю неглибоких комірок, в які насипають бісер за кольорами. Якщо такого оранайзера у вас немає, насипте бісер в невеликі блюдця або кришечки від пляшок або банок, які знайдуться в будь-якому будинку.

     Також подбайте про те, щоб ваше робоче місце було добре освітлено.

     Вишивати набори TM Nova Sloboda дуже просто, бо на основі для вишивки вже нанесені всі лінії швів і місця пришивання бісеру. Маленькі кружечки - це місце під бісер, а крапки між ними - це місця проколів голкою.

     А тепер розглянемо докладніше техніку виконання швів.

     Шов «назад голку»

    Якщо ви вже знайомі зі швом «назад голку» при шитті нитками, вам буде нескладно освоїти цей вид шва. Єдина відмінність полягає в тому, що при шитті по лицьовій стороні, на голку нанизується бісер.

1. Зав'язуємо маленький вузлик на нитці і закріплюємо його на вивороті.

2. Виводимо голку на лицьову сторону в місці проколу, згідно зі схемою і нанизуємо на голку одну бісеринку.

3. Виводимо голку на виворіт, проколів в місці, позначеному на схемі.

4. Виводимо голку на лицьову сторону в тому ж місці що на 2м етапі, протягаємо крізь пришитий бісеринку голку і нанизуємо нову бісеринку.

5. Виводимо голку на виворіт.

Повторюємо кроки 2-4.

      Шов «напівхрест»

     Зручніше в цьому шві виконувати напівхрести прокладаючи їх з нижнього лівого кута у верхній правий, рухаючись по рядах зліва направо. На кожен стібок по лицьовій стороні нанизується бісеринка.

1. Зав'язуємо вузлик на нитці, вколюємо голку з вивороту і виводимо на лицьову сторону в лівому нижньому кутку місця пришива бісеринки.

2. Нанизуємо бісеринку і виводимо голку на виворітну сторону, проколовши у верхньому правому куті місця пришива.

3. Виводимо голку з вивороту на обличчя в лівий нижній кут сусідньої з уже пришитою бісеринкою.

     Повторюємо кроки 2-3. З лицьового боку будуть утворяватись діагональні стібки з нанизаними на них бісерінамі, а по виворітній стороні стібки вертикальні.

      Якщо ви не будете поспішати, дотримуватися всіх правил вишивки, то незабаром зможете насолодитися результатом вашої роботи. І повірте, він вас не розчарує!

Категорії