Правила вишивки ікон

Коментарі (0)

Вишивка ікон і картин релігійної тематики - особлива тема в рукоділлі. З давніх-давен ікони вишивали нитками і бісером, оформляли в розкішні оклади з перлами, камінням та бісером. Інтерес і бажання вишивати ікони і зараз не вщухає у майстринь, але багатьох зупиняє незнання правил вишивки ікон, які існують в православній вишивці і яких ми рекомендуємо дотримуватися. Вибравши з великого різноманіттянаборів для вишивки ікон той, який вам до душі, перед початком роботи ознайомтеся з цими правилами. І тоді вишита ікона принесе радість вам та близьким, стане оберігом для вашого будинку і родини.

1. Починайте вишивати  ікону в «молодий» місяць (дізнайтеся найближчу дату новолуння за місячним календарем).

2. Під час роботи над іконою намагайтеся дотримуватися несуворого посту (не куріть, не пийте алкоголь, не сваріться і не вживайте лихих слів).

3. Перед початком вишивки прочитайте молитву «Перед початком будь-якої справи».

4. Не варто братися за роботу під час сварки, сімейних негараздів, в стані душевної злоби, образи, заздрощів.

5. Дівчатам і жінкам в критичні дні не дозволяється торкатися вишивки ікони.

6. Вишиту ікону освятітьу церкві. Саме після освячення ікона стане хранителем вашого вогнища, оберегом для людини, якій у подарунок ви ікону вишивали.

7. Намагайтеся не купувати набори з ликом і руками святого, які потрібно вишивати,  - традиційно голкою не можна торкатися священного образа.

8. Дуже рекомендується вишивати ікони вагітним жінкам. Вважається, що під час вишивки майбутня матуся очищається духовно, і, сама не помічаючи, стимулює роботу свого організму рухами рук. Відомі випадки, коли після вишивання  ікон жінки, які не могли мати дітей, виліковувалися від безпліддя, народжували здорових малюків.

9. Продавати вишиті картини церква не дозволяє. Надане зверху осяяння і душевний настрій не мають ціни.

Кожен з нас має свого ангела-хранителя  і свою  ікону-заступницю, що даються нам від народження. Вишийте свою ікону, моліться їй, просіть через неї Господа про зцілення, і воно обов'язково буде

Категорії